54-latek okradał sklepy na potęgę. Recydywiście grozi 10 lat więzienia

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 14.10.2019 11:29, ap
Mimo odsiadki z fachu nie zrezygnował. Policjanci zatrzymali 54-latka, który seryjnie włamywał się i okradał bielskie hipermarkety. Teraz mężczyzna znowu czeka na wyrok.
54-latek okradał sklepy na potęgę. Recydywiście grozi 10 lat więzienia
W zeszłym tygodniu w jednym z hipermarketów na terenie miasta ochrona ujęła 54-letniego mieszkańca powiatu bielskiego, który włamał się do sklepowej gabloty, tzw. safer’a i skradł z jego wnętrza markowy głośnik wartości 550 zł.

- Mężczyzna tego samego dnia na terenie sklepu ukradł jeszcze drobne artykuły spożywcze. Kiedy sklepowi ochroniarze zorientowali się w sytuacji, postanowili go ująć. Podejrzany na ich widok zrobił się jednak agresywny, szarpał się z ochroniarzami i szukał sposobności do ucieczki. Personel sklepu wezwał patrol policji - relacjonuje asp. szt. Roman Szybiak z KMP w Bieslku-BiałejMundurowi ujęli 54-latka. Skradzione przez niego mienie zostało odzyskane i wróciło na sklepowe półki, a sprawca kradzieży trafił do policyjnego aresztu.

Sklep jednak nie pierwszy raz został okradziony. Policjanci przeanalizowali nagrania z monitoringu i okazało się, że kamery zarejestrowały kradzieże towaru za blisko 1 tys. złotych.

- 54-latek kradł drogie gry na konsolę po wcześniejszym włamaniu do zabezpieczających je safer’ów. Śledczy zgromadzili przeciwko niemu obszerny materiał dowodowy i postawili zarzuty kradzieży z włamaniem. Tak bowiem jest traktowana kradzież towaru na terenie sklepu, gdy jest on dodatkowo zamknięty w specjalnej gablocie - dodaje policjant.

Ponadto na jaw wyszło, że w policyjnej bazie aż kipi od przeszłości 54-latka. Mężczyzna siedział już w więzieniu za podobne przestępstwa. Niebawem o jego dalszym losie zadecyduje bielski sąd. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy