PiS miażdży rywali o prawie połowę głosów

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Wiadomości, 14.10.2019 09:06, ap
Wszystko wskazuje na to, że Prawo i Sprawiedliwość uzyska więcej głosów niż w sondażach. PKW podaje częściowe wyniki wyborów. W naszym okręgu na partię rządzącą zagłosowało 47,36% uprawnionych obywateli.
PiS miażdży rywali o prawie połowę głosów
Wybory do Sejmu

Przypomnijmy, że Bielsko-Biała oraz powiaty bielski, żywiecki, cieszyński i pszczyński to w wyborach do Sejmu okręg nr 27.

Wciąż spływają protokoły głosowania do Państwowej Komisji Wyborczej. Na razie znamy wyniki z 94,73% obwodowych komisji. Wyniki w naszych powiatach prezentują się następująco: PiS 47,36%, KO - 26,94%, SLD - 11,18%, PSL - 7,42%, Konfederacja - 7,11%. Swój głos w wyborach oddało 372 116 osób.

W wyniku tego głosowania w Sejmie nasze powiaty reprezentować będzie 9 posłów.

Wybory do Senatu

Jeśli chodzi o głosowanie do Senatu z Bielska-Białej i powiatów bielskiego oraz pszczyńskiego wybieraliśmy jednego senatora (okręg nr 78). Również z powiatów żywieckiego i cieszyńskiego (okręg nr 79) reprezentować nas będzie jeden senator.

Wszystko wskazuje na to, że w okręgu nr 78 Agnieszka Gorgoń-Komor zostanie senatorem. Kandydatka Koalicji Obywatelskiej w zdobyła na razie 51,09%, głosowało na nią 114 113 obywateli.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy