reklama

Akcja Trzeźwośc na drogach. 5 kierowców zatrzymanych

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 08.11.2023 09:53,
Wśród przebadanych kierowców pięciu nie powinno było wsiąść za kierownicę.
Akcja Trzeźwośc na drogach. 5 kierowców zatrzymanych
W poniedziałek (7.11) od wczesnych godzin rannych policjanci na terenie Żywca i powiatu kontrolowali trzeźwość uczestników ruchu drogowego. Głównym założeniem działań jest zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących "na podwójnym gazie", bądź też pod wpływem narkotyków.


W akcji wykorzystane zostały różnego rodzaju urządzenia i testery, służące do wykrywania w organizmie alkoholu i narkotyków. Wśród kierowców samochodów, których stan trzeźwości sprawdzili policjanci 3 było nietrzeźwych. Jeden z nich, 60-latek, wsiadł za kierownicę peugeota mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Dwóch kierowców wyjechało na drogi będąc w stanie po użyciu alkoholu.

- Po raz kolejny apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialne zachowanie i rozsądek. Osobny apel kierujemy też do członków rodzin, pasażerów i znajomych, którzy niejednokrotnie zgadzają się na prowadzenie pojazdu przez kierującego pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowego przez nietrzeźwych kierujących! - apelują bielscy policjanci.

źrodło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy