Areszt dla bielszczanina za znęcanie się nad matką

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 27.06.2022 09:33,
Miarka się przebrała.
Areszt dla bielszczanina za znęcanie się nad matką
W sobotę (18.06) rano policjanci z Komisariatu Policji w Kętach w jednej z miejscowości w gminie Kęty zatrzymali nietrzeźwego 31 – letniego mieszkańca Bielska – Białej. Mężczyzna wbrew sądownie orzeczonemu zakazowi zbliżania się do swojej matki przyszedł do jej miejsca zamieszkania gdzie wszczął awanturę. 31 – latek trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych w oświęcimskiej komendzie Policji.

Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,5 promila alkoholu. Następnie sprawą zajęli się kęccy kryminalni. Funkcjonariusze zebrali dowody potwierdzające, że 31 – latek w ciągu ostatnich dni kilkukrotnie naruszył zakazy orzeczone w 2019 roku przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu.


Wtedy to, mężczyzna został skazany na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu za przestępstwo znęcania nad matką. Środki zapobiegawcze w postaci zakazu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej obowiązywały go do listopada 2023 roku.

20 czerwca zatrzymany oraz akta jego sprawy trafiły do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu. Prokurator po zapoznaniu z zebranymi przez policjantów dowodami wystąpił do Sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanego środków zapobiegawczych w postaci aresztu tymczasowego.

Sędzia przychylił się do wniosku prokuratora wydając postanowienie o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym. Jeszcze tego samego dnia policjanci osadzili zatrzymanego w jednym z aresztów tymczasowych.

Za złamanie sądownie orzeczonych zakazów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy