Wmurowano kamień węgielny pod budowę Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji OKO w Bielsku-Białej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Kultura - Rozrywka, MAGAZYN, Wiadomości, 20.06.2022 18:37, fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB
Zakończenie prac i otwarcie centrum planowane jest na jesień przyszłego roku.
Wmurowano kamień węgielny pod budowę Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji OKO w Bielsku-Białej

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod Interaktywne Centrum Bajki i Animacji OKO w Bielsku-Białej odbyła się 20 czerwca. Obiekt już powstaje w sąsiedztwie siedziby Studia Filmów Rysunkowych – wyremontowanej willi Rotha przy ul. Cieszyńskiej. Zakończenie prac planowane jest jesienią przyszłego roku. Uroczystości odbyły się z udziałem władz państwowych i samorządowych.

W założeniu Centrum Bajki i Animacji OKO to połączenie interaktywnego i nowoczesnego muzeum z parkiem rozrywki w oparciu o dorobek bielskiego Studia Filmów Rysunkowych, w którym powstały m.in. animowane seriale o Bolku i Lolku, Reksiu czy Smoku Wawelskim i Bartolini Bartłomieju. Będzie to nowoczesne centrum rozrywki i edukacji proponujące dzieciom i ich rodzicom naukę przez zabawę z wykorzystaniem nowoczesnych technik multimedialnych. Dużą zaletą projektu jest fakt, że w przyszłości może być on poszerzony o kolejne atrakcje. Będzie to największa tego typu inwestycja w Polsce, a nawet w tej części Europy.

Centrum otrzyma nazwę OKO, czyli Obszar Kreacji Obrazu. Nazwa została wybrana w konkursie przeprowadzonym na profilu SFR w mediach społecznościowych.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego. Natomiast pieniądze pozyskane na budowę pochodzą m.in. z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, z mechanizmu finansowego EOG oraz Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Zakończenie prac i otwarcie centrum planowane jest na jesień przyszłego roku.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy