reklama

Czujna seniorka z Czańca nie dała się nabrać oszustowi

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 30.03.2023 09:02,
Próbowano od niej wyłudzić 30 tys. zł.
Czujna seniorka z Czańca nie dała się nabrać oszustowi
W poniedziałek do seniorki mieszkającej w Czańcu zadzwoniła osoba podszywająca się za pracownika banku. Poinformowała w rozmowie, że doszło do naruszenia bezpieczeństwa na rachunku bankowym, w związku z czym 70-latka musi wypłacić swoje oszczędności, a następnie wpłacić je do wskazanego przez oszusta wpłatomatu.


Seniorka nie dała się jednak zwieść. Niezwłocznie o zaistniałej sytuacji powiadomiła policję, dzwoniąc z innego telefonu na numer alarmowy. Dzięki swojej czujności nie straciła 30 tysięcy złotych.

Policjanci nieustannie ostrzegają o metodach działań oszustów oraz przekazują, na co zwracać uwagę, aby zapobiec utracie swoich oszczędności. Scenariusze działań przestępców w gruncie rzeczy są do siebie podobne, lecz różnią się szczegółami, dostosowywanymi do sytuacji osobistej oraz wieku potencjalnych ofiar. Cały czas jednak znaczną część pokrzywdzonych działaniami oszustów stanowią osoby starsze.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy