Domowy oprawca groził żonie nożem! Kobieta przerwała milczenie

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 24.10.2019 11:40, ap
Takie dramaty najczęściej rozgrywają się za zamkniętymi drzwiami. Zatrzymany przez policję mężczyzna regularnie znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną. Tym razem pijany 47-latek po wszczęciu awantury złapał za nóż i groził kobiecie śmiercią.
Domowy oprawca groził żonie nożem! Kobieta przerwała milczenie
Często ofiary przemocy domowej milczą, wierzą w zmianę zachowania partnera lub po prostu się boją.

W poniedziałek na policję zadzwoniła roztrzęsiona mieszkanka powiatu bielskiego.

- Zgłosiła, że jej nietrzeźwy mąż podczas wywołanej wcześniej pijackiej awantury złapał za nóż i groził jej pozbawieniem życia. Dyżurny komisariatu w Szczyrku natychmiast na miejsce skierował dzielnicowych, którzy pełnili w pobliżu służbę - relacjonuje asp. szt. Roman Szybiak z bielskiej komendy.


Mundurowi na miejscu zastali przerażoną kobietę oraz zdemolowane mieszkanie. Kobieta wyznała stróżom prawa, że mąż od kilku lat znęca się nad nią. - Obawiając się o rodzinę, nie zgłaszała jego wcześniejszych ekscesów, jednak kiedy podczas awantury sięgnął po nóż i zaczął grozić odebraniem jej życia, przerwała milczenie i poprosiła o pomoc policjantów - dodaje mundurowy.

Funkcjonariusze zatrzymali 47-latka. Badanie wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie.

W niespełna dwa dni zebrali obszerny materiał dowodowy, który poważnie obciąża oprawcę. W środę mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty znęcania się psychicznego i fizycznego oraz gróźb karalnych.

Za przestępstwa te grozi mu nawet do 5 lat za kratami. Na wniosek śledczych bielski sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy