W Bielsku powstają specjalne zabezpieczenia. Mają chronić pieszych na pasach! [wideo]

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, Na sygnale, Wiadomości, 23.10.2019 15:26, ap
Na ul. Partyzantów w Bielsku-Białej przed przejściem dla pieszych pojawiły się dziwne słupki. To specjalne zabezpieczenie, dzięki któremu kierowcy na tej ruchliwej drodze zwalniają przed pasami.
W Bielsku powstają specjalne zabezpieczenia. Mają chronić pieszych na pasach! [wideo]
Od początku roku w powiecie bielskim w wypadkach drogowych zginęło 6 osób. W 3. przypadkach byli to piesi. Ponadto kierowcy nadmiernie przekraczają prędkość. Dlatego w mieście przed przejściami dla pieszych powstają specjalne zabezpieczenia. Pierwsze jest już gotowe. Znajduje się na ul. Partyzantów na wysokości stacji benzynowej.

Realizacja tego pomysłu jest efektem wspólnych działań bielskiej drogówki, Wydziału Komunikacji bielskiego magistratu i Miejskiego Zarządu Dróg.


Zabezpieczenie traktowane jest jako pilotaż. MZD zamontuje takie słupki jeszcze przed 4. przejściami na tej drodze. W sumie będzie ich 5. Jeśli efekty przyniosą pozytywne skutki, być może słupki pojawią się na terenie całego miasta. Separatory ruchu powstaną przed pasami, gdzie nie ma sygnalizacji świetlnej.

- Dlaczego nie sygnalizacja? Trzeba dobierać środki do zagrożeń. Tutaj największym zagrożeniem jest prędkość - mówi Marcin Brudziński, Inżynier Ruchu MZD.

Koszt powstania zabezpieczenia to 26 tys. zł.

Szczegóły wyjaśnia kom. Krzysztof Stankiewicz, Naczelnik bielskiej drogówki:


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy