Starostwo Żywieckie odpowiada ws. afery ankietowej. Koniec konfliktu?

Region, Żywiec, Polityka, Gospodarka, Wiadomości, 23.10.2019 09:57, ap
Wracamy do Żywca i sprawy kontrowersyjnej ankiety. Po tym, jak burmistrz miasta powiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa, starostwo powiatowe opublikowało oświadczenie. Wiemy już, dlaczego ankieta znalazła się na oficjalnej stronie.
Starostwo Żywieckie odpowiada ws. afery ankietowej. Koniec konfliktu?
Przypomnijmy: Jakiś czas temu w Żywcu wzrosło napięcie na linii Antoni Szlagor, burmistrz miasta - Andrzej Kalata, Starosta Żywiecki. Wszystko za sprawą ankiety dotyczącej planów budowy spalarni śmieci w mieście. Sondaż zawierał dwa kontrowersyjne pytania, a mimo to opublikowany został na oficjalnej stronie internetowej starostwa. >>> W Żywcu powstanie spalarnia śmieci?<<<.

Antoni Szlagor uznał, że pytania zawarte w ankiecie nie mają nic wspólnego z dobrem mieszkańców. Według burmistrza sondaż to atak na jego osobę, kampania kłamstw i pomówień. Włodarz miasta zaprzecza planom budowy spalarni, ale sprawy tak nie zostawia. Antoni Szlagor powiadomił Prokuraturę Rejonową w Żywcu o możliwości popełnienia przestępstwa zarówno przez osoby, które wystosowały pismo do żywieckiego magistratu w sprawie spalarni, jak i przez starostwo, które opublikowały ankietę na swojej stronie. >>>Burmistrz Żywca dotrzymał słowa. Powiadomił prokuraturę<<<.Starostwo Powiatowe w Żywcu przedstawiło oświadczenie, w którym tłumaczy, dlaczego ankieta została opublikowana na oficjalnej stronie.

- 25 marca br. Rada Powiatu w Żywcu przyjęła stanowisko przeciwko budowie ciepłowni/spalarni w Żywcu. Radni Powiatu oficjalnie zaapelowali do Burmistrza Miasta Żywca o wycofanie się z planów budowy ciepłowni/spalarni w Żywcu. Zajęcie stanowiska poprzedziły spotkania w tut. urzędzie z przedstawicielami różnych grup społecznych.

Wobec braku reakcji na protesty w/w grup społecznych w dniu 16 sierpnia 2019 r. wystąpiono z pismem do Burmistrza Miasta Żywca reprezentującego Miasto Żywiec z większościowym udziałem w Spółce Beskid Żywiec o wycofanie przez spółkę wszystkich wniosków z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Katowicach - dotyczących wydania decyzji środowiskowych na budowę spalarni w Żywcu i Gminie Radziechowy-Wieprz oraz zaniechania działań w przedmiotowej sprawie. Na w/w pismo nie otrzymaliśmy jednoznacznej odpowiedzi.

W związku z powyższym w dniu 15 października br. na stronie tut. urzędu udostępniona została ankieta Stowarzyszenia „Żywiec Nasza Przyszłość” celem zebrania danych o wiedzy społeczeństwa na temat planowanej budowy ciepłowni/spalarni. Ankieta ta była anonimowa i zawierała konkretne pytania.

Z uwagi na doniesienia medialne o wycofaniu przez Spółkę Beskid Żywiec w/w wniosków – ankieta w dniu 18 października br. została zamknięta. Na dzień dzisiejszy oczekujemy potwierdzenia tej informacji przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Katowicach - czytamy na stronie starostwa.

Wyniki kontrowersyjnej ankiety zobaczyć możecie tutaj. Sprawa jest rozwojowa, do tematu będziemy wracać.

Kto Waszym zdaniem ma rację w tej „aferze ankietowej"?

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy