Najzdolniejsi otrzymali stypendia [foto]

Region, Bielsko-Biała, MAGAZYN, Wiadomości, 23.10.2019 08:00,
Już po raz dziesiąty firma AQUA S.A. uhonorowała najzdolniejszych uczniów i studentów. Uczestnicy bielskiego Programu Rodzina + otrzymali roczne stypendia.
Najzdolniejsi otrzymali stypendia [foto]
Spółka przyznała 35 stypendiów, po 10 dla każdego rodzaju szkoły: podstawowej (od klas 5), ponadgimnazjalnej, studentów oraz 5 dla gimnazjum.


Kryteriami przyznawania stypendiów była m.in. średnia arytmetyczna z ocen, co najmniej 4,75 za rok szkolny 2018/2019, a także udział w konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Studenci natomiast musieli osiągnąć średnią najmniej 4,00 za rok akademicki 2018/2019. Stypendia zostały przyznane na okres 12 miesięcy.

- Rodzina + jest to autorski program naszego samorządu przyjęty w 2010 r. z myślą o rodzinach posiadających troje i więcej dzieci oraz rodzinach zastępczych. Program obejmuje przede wszystkim zadania wykraczające poza obligatoryjną działalność samorządu, tworząc pakiet działań prorodzinnych. Jednym z kluczowych elementów Programu jest karta „Rodzina +”, która stała się swoistą „marką” polityki prorodzinnej Miasta. Posiadacze karty mogą korzystać m. in. z 50% ulg i zwolnień w miejskich instytucjach z zakresu kultury i sportu oraz dodatkowych ulg w przejazdach komunikacją miejską - wyjaśnia Tomasz Ficoń z bielskiego magistratu.

W uroczystości przyznania nagród udział wzięli prezydent miasta Jarosław Klimaszewski oraz prezes spółki Krzysztof Michalski.

Gratulujemy!

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy