Wandale zniszczyli centrum edukacji ekologicznej i plac zabaw. To dzieło młodzieży!

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 23.10.2019 12:25,
Władze gminy apelują o pomoc w ustaleniu sprawców.
Wandale zniszczyli centrum edukacji ekologicznej i plac zabaw. To dzieło młodzieży!
Wójt gminy Porąbka Paweł Zemanek zaapelował do mieszkańców o pomoc w ustaleniu sprawców dewastacji, jaka miała miejsce ostatnio w Centrum Edukacji ekologicznej w Kobiernicach. Z kolei w Czańcu zniszczono nowo powstający plac zabaw!

Poniżej apel wójta w tej sprawie

Szanowni Mieszkańcy Gminy Porąbka,

z przykrością informuję, iż zostały ujawnione kolejne bulwersujące akty wandalizmu na terenie naszej Gminy.

Przez chuliganów została zdewastowana nowo powstała wiata edukacyjna w Kobiernicach.
Grupa młodzieży wtargnęła z niebezpiecznymi narzędziami ( łomy, piły, nożyce do metalu) na teren lokalnego centra edukacji ekologicznej. W wyniku szczeniackich wybryków zdewastowany został m.in. „hotel dla owadów”. DZIĘKI OGROMNEJ CZUJNOŚCI MIESZKAŃCÓW I SZYBKIEJ REAKCJI POLICJI jeden ze sprawców został zatrzymany.

Obecnie trwają czynności pozwalające na ustalenie pozostałych osób, które uczestniczyły w tych niechlubnych działaniach celem pociągnięcia ich do odpowiedzialności prawnej.

Do kolejnego zniszczenia mienia doszło na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Czańcu. Nieznani sprawcy zdewastowali nowopowstający plac zabaw. Jak bardzo trzeba być zdeprawowanym by niszczyć coś co będzie służyło naszym najmłodszym mieszkańcom. Głupota ludzka nie zna granic!

Straty wyrządzone na terenie szkoły zostały oszacowane na ok. 1 500,00 zł., dlatego opisany powyżej czyn został zakwalifikowany jako przestępstwo. Dotychczas spotykaliśmy się z różnymi aktami niszczenia mienia komunalnego polegającego na: dewastowaniu lamp oświetleniowych, wiat przystankowych, wywracaniu znaków drogowych, koszy na śmieci, ławek, kradzież włazów kanalizacyjnych.

Środki finansowe przeznaczone na naprawy zniszczonego mienia możemy przeznaczyć na inne społeczne cele. Nie będzie to jednak możliwe bez współpracy mieszkańców Gminy Porąbka.

Szanowni Państwo,

jeżeli będziecie świadkami aktu wandalizmu to reagujcie! Apeluje, jeśli tylko mają Państwo wiedzę, kto jest odpowiedzialny za taki stan rzeczy, proszę zgłaszać to do Urzędu Gminy
w Porąbce, tel. 33 827 28 10 lub na komisariat Policji w Kobierniacach (tel. 33 813 07 10).

Proszę również o zgłaszanie wszystkich aktów wandalizmu na terenie Gminy.

Wójt Gminy Porąbka
Paweł Zemanek


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy