Dwie osoby zatrzymane podczas jednej policyjnej interwencji

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 28.01.2022 12:43,
Policjanci z bielskiego wydziału prewencji zatrzymali 51-latka, który prowadził dostawczego Iveco pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.
Dwie osoby zatrzymane podczas jednej policyjnej interwencji

Wczoraj w godzinach wieczornych policyjni wywiadowcy patrolowali okolicę Zabrzegu. Na ulicy Sikorskiego ich uwagę zwrócił dostawczy Iveco. W trakcie kontroli drogowej okazało się, że kierujący nim 51-latek miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Pojazd był niedopuszczony do ruchu, a właściciel nie zawarł obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Pasażerka przewoziła natomiast 13-miesięczne dziecko poza przepisowym fotelikiem. Za złamanie sądowego zakazu mężczyźnie grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności, a za brak polisy OC finansowa kara z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Odpowie także za wykroczenie nieprzepisowego przewożenia pasażerów.

Podczas dalszych czynności służbowych, w miejscu zamieszkania 51-latka policjanci ujawnili, że ukrywał się u niego jego 49-letni znajomy, który był poszukiwany przez pszczyński sąd. Mężczyzna miał do odbycia karę 1 roku pozbawienia wolności. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie został doprowadzony do zakładu karnego.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy