Ruszają prace nad II etapem budowy Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 28.01.2022 06:30, foto: Nizio Design International - wizualizacja
Ruszają prace nad II etapem budowy Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji
Ruszają prace nad II etapem budowy Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji, które znalazło się w gronie dwudziestu zwycięskich projektów dofinansowanych z Funduszy Norweskich. Jak podaje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego łącznie złożono 224 wniosków. Ich sumaryczna wartość wyniosła ponad 2,88 mld PLN.

26 stycznia o godzinie 15.00 Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej podpisało umowę z Generalnym Wykonawcą, którym jest wyłoniona na drodze przetargu, lokalna firma Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego.

Na mocy tej umowy, do sierpnia 2023 roku wzniesione zostanie Interaktywne Centrum Bajki i Animacji.

Dokumenty podpisali:

ze strony Bielskiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego:

- Ewelina Walkowicz, Prezes Zarządu

- Mirosław Spisak, Prokurent

ze strony Studia Filmów Rysunkowych:

- Maciej Chmiel, p.o. Dyrektora


To wszystko nie wydarzyłoby się gdyby nie zaangażowanie wielu osób. Jak podkreśla p.o. Dyrektora Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej Maciej Chmiel - Historia dzieje się na naszych oczach i jesteśmy jej kreatorami.

Założeniem Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji jest połączenie różnych form rozrywki i edukacji, umożliwiając dzieciom i ich rodzicom naukę poprzez zabawę z wykorzystaniem nowoczesnych technik multimedialnych. Projekt stworzony zostanie w oparciu o dorobek bielskiego Studia Filmów Rysunkowych, w którym powstały m.in. animowane seriale z Bolkiem i Lolkiem, Reksiem czy Smokiem Wawelskim i Bartolinim Bartłomiejem.

Interaktywne Centrum Bajki i Animacji ma nie tylko stworzyć atrakcyjną przestrzeń dla mieszkańców i turystów, ale także doprowadzić do ożywienia miasta i regionu. Dużą zaletą projektu jest fakt, że w przyszłości może zostać rozbudowany i uzupełniony o kolejne moduły. Będzie to największa tego typu inwestycja w Polsce, a nawet w tej części Europy.

Projekt finansowany jest z funduszy EOG, środków Ministerstwa Kultury oraz środków Miasta Bielska-Białej.

Za opiekę prawną przetargu odpowiedzialny był zespół specjalistów z Kancelarii Marek Płonka i wspólnicy z siedzibą w Bielsku-Białej, który od lat świadczy profesjonalną pomoc z zakresu prawa zamówień publicznych oraz dotacji na rzecz Zamawiających, jak i Wykonawców oferując doradztwo prawne na każdym etapie postępowania, w tym reprezentację przez KIO.

Zespołem tym kierowała radca prawny Natalia Lener – Bobek, a w jego skład weszli radca prawny Dominika Wieja, radca prawny Daria Gąsiorek oraz adwokat Tomasz Kulik.

Równolegle procedura przetargowa była konsultowana u dwojga ekspertów, którymi są:
Adelajda Bella – wieloletni, ceniony praktyk w stosowaniu przepisów o zamówieniach publicznych po stronie Zamawiających

Radosław Pruszowski - absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, posiadający wieloletnie doświadczenie w kontroli udzielania zamówień publicznych oraz reprezentowaniu wykonawców w sporach przetargowych przed Krajową Izbą Odwoławczą. Wykładowca oraz autor licznych publikacji w tematyce zamówień publicznych.

INFORMACJA PRASOWA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy