Pożar domu w Szczyrku

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 26.01.2022 11:00,
Pięć zastępów straży pożarnej gasiło wczoraj pożar budynku jednorodzinnego mieszczącego się w Szczyrku przy ulicy Turystycznej. Nikt nie ucierpiał. Dochodzenie w sprawie ustalenia przyczyny pożaru prowadzi policja.
Pożar domu w Szczyrku

Informacja o pożarze wpłynęła do miejskiego stanowiska kierowania PSP o godz. 7:40. Kiedy jednostki straży pożarnej przybyły na miejsce zdarzenia, z poddasza wydobywał się gęsty dym. Lokatorzy opuścili budynek przed przybyciem straży pożarnej i nie potrzebowali pomocy przedmedycznej.

Działania zastępów polegały na wprowadzeniu ratowników zabezpieczonych w sprzęt ochrony dróg oddechowych i dwie linie gaśnicze do budynku, w celu znalezienia zarzewi ognia.

- Równocześnie dokonano przeszukania budynku - brak potencjalnych poszkodowanych. Strażacy ugasili źródła ognia, które znajdowały się w stropie w kilku pomieszczeniach, następnie dokonano prac rozbiórkowych nadpalonej konstrukcji. Miejsca objęte pożarem zostały przelane i sprawdzone kamerą termowizyjną. W działaniach brały udział 2 zastępy z PSP oraz 3 zastępy z OSP Szczyrk - informuje KM PSP w Bielsku-Białej.

źródło: PSP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy