Kilkadziesiąt osób zapamięta wtorkową akcję policji na bielskich drogach

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 08.06.2022 14:45,
We wtorek (7.06) na bielskich drogach zostały przeprowadzone działania pod hasłem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.
Kilkadziesiąt osób zapamięta wtorkową akcję policji na bielskich drogach

Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych i rowerzystów, ale też bacznie przyglądali się, czy „niechronieni” nie łamali przepisów kodeksu drogowego.

Policjanci zaangażowani do działań ujawnili blisko 250 wykroczeń w ruchu drogowym. Ponad 200 wykroczeń popełnionych zostało przez kierujących pojazdami, a większość z tych naruszeń prawa to nieprzepisowe przejeżdżanie przejść dla pieszych. Ponad 50 wykroczeń popełnili "niechronieni". Ich wykroczenia polegały głównie na przechodzeniu przez jezdnię w miejscach niedozwolonych lub na czerwonym świetle.

Policjanci na sprawców wszystkich wykroczeń nałożyli niespełna 80 mandatów karnych i sporządzili 16 wniosków o ukaranie do sądu.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

dekar, 08.06.2022 14:49

Od nas kierowców wymagają przestrzegania prawa a sami nie patrzą na znaki . W Kozach policja przyjechała do Kóz od strony bielska i ustawili się na drodze gdzie obowiązywała prędkość do 40km i łapali kierowców , jednakże sami jadąc nie zauważyli odwróconego znaku w stronę pobocza . Moim zdaniem takie mandaty powinny być anulowane