15 mln zł na most na Sole

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 08.06.2022 09:21,
15 mln zł dofinansowania na most na Sole w Porąbce otrzymał Powiat Bielski w drugiej edycji Polskiego Ładu- z Funduszu Inwestycji Strategicznych.
15 mln zł na most na Sole

To kolejne środki zewnętrzne pozyskane na tę inwestycję. Pierwszy przetarg został unieważniony, bo zaproponowane oferty znacznie przewyższały możliwości finansowe samorządu.

- To był nasz najważniejszy wniosek, który złożyliśmy w tej edycji Polskiego Ładu. Wnioskowaliśmy o 15 mln zł i tyle otrzymaliśmy. Można powiedzieć, że to spełnienie oczekiwań naszych mieszkańców, przynajmniej jeśli chodzi o część południowo-wschodnią powiatu - mówił na rozdaniu symbolicznych promes w bielskiej placówce Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego Andrzej Płonka, starosta bielski.

Przypomnijmy, wcześniej Powiat Bielski pozyskał dofinansowanie na rozbiórkę starego mostu i budowę nowego z Rządowego Funduszu Dróg- 80 proc. wartości inwestycji (23,2 mln zł). Dokumentacja tego przedsięwzięcia została wsparta finansowo z rządowego programu „Mosty dla regonów”. Niestety, przetarg został unieważniony. Wszystkie złożone oferty znacznie przewyższały kwotę zabezpieczoną na ten cel. Powodem były m.in. gwałtownie rosnące ceny stali.

- Mamy teraz w sumie ok. 45 mln zł wszystkich składkowych pieniędzy. Mam nadzieję, że to wystarczy aby zrealizować tę inwestycję. Wygląda na to, że ceny stali trochę przystopowały- mówi starosta Płonka.

Powiatowy Zarząd Dróg w Bielsku-Białej przygotowuje drugi przetarg. Ma on zostać ogłoszony w najbliższym czasie.

źródło: Powiat Bielski / M. Fritz

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy