Kłusownicy wpadli w ręce myśliwych

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 28.06.2022 10:43,
Dwóch mieszkańców powiatu bielskiego odpowie za kłusownictwo.
Kłusownicy wpadli w ręce myśliwych

W niedzielę 26 czerwca przed godziną 7 policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące dwóch mężczyzn, którzy zostali ujęci w jednym z kompleksów leśnych w Bielanach podczas polowania na dzikie zwierzęta.

Funkcjonariusze natychmiast udali się we wskazane miejsce. W trakcie prowadzonych czynności ustalili, że podejrzanymi o kłusownictwo są 31 i 35 – letni mieszkaniec powiatu bielskiego. Przy mężczyznach policjanci zabezpieczyli strzelbę pneumatyczną na śruty z celownikiem optycznym. Została ona zabezpieczona do badań przez biegłego z zakresu broni i amunicji, który wykaże czy na jej posiadanie wymagane jest zezwolenie.

W samochodzie marki Opel Vivaro, którym sprawcy przyjechali na miejsce, w części bagażowej, policjanci ujawnili martwego zająca z ranami postrzałowymi. Ponadto okazało się, że 35 – latek który kierował oplem od lutego br. posiadał zakaz kierowania pojazdami orzeczony przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu. Obaj zatrzymani mężczyźni trafili do kęckiego komisariatu Policji.

Za naruszenie prawa łowieckiego w zakresie zasad wykonywania polowania mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 35 – latkowi, grozi również kara 5 lat pozbawienia wolności za złamanie sądownie orzeczonego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi, a w przypadku stwierdzenia, że mężczyzna posiadał broń bez zezwolenia będzie grozić mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy