Kolizja po pijaku zakończona na barierze

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 06.02.2022 16:38,
Kolizja po pijaku zakończona na barierze
Nawet 2 lata w więzieniu może spędzić 55-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Mężczyzna kierował samochodem mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Jazdę zakończył na barierze energochłonnej.

Do zdarzenia doszło w Łodygowicach na ul. Żywieckiej. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Jak wynika z ich ustaleń, 55-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego kierując kią, nie dostosował prędkości do warunków drogowych, w wyniku czego zjechał na pobocze i uderzył w barierę energochłonną. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości dodatkowo grozi mu wysoka grzywna oraz kara nawet 2 lat więzienia. Odpowie też za spowodowanie kolizji drogowej.

źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy