Nieletni z narkotykami w rejonie centrum handlowego

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 21.09.2021 10:01,
Wczoraj w okolicy jednego z popularnych centrów handlowych w Bielsku-Białej policjanci zatrzymali dwóch nastolatków z narkotykami.
Nieletni z narkotykami w rejonie centrum handlowego

Policjanci z bielskiego garnizonu Policji oraz Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej podczas służby patrolowej kontrolują popularne miejsca gromadzenia się młodzieży, w których może dochodzić do demoralizacji lub przestępczości nieletnich. Część z tych miejsc jest wskazywanych dzielnicowym przez mieszkańców, a część zgłaszana za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Stróże prawa regularnie kontrolują te miejsca, sprawdzając zachowanie znajdującej się tam młodzieży.

Wczoraj wieczorem policjanci z pododdziału w Wapienicy sprawdzali okolice rzeki Białej w rejonie popularnego centrum handlowego przy ulicy Mostowej, gdzie miały miejsca zgłoszenia o zażywaniu przez młodzież narkotyków i dopalaczy. Stróże prawa podczas pieszego patrolu ujawnili dwóch nastoletnich mieszkańców Bielska-Białej w wieku 14 i 15 lat, którzy posiadali przy sobie kilka porcji marihuany. Narkotyk został zabezpieczony, a chłopcy po wykonaniu niezbędnych czynności przekazani rodzicom. O dalszym losie nastolatków zdecyduje niebawem sąd rodzinny.

Kwestie odpowiedzialności karnej nieletnich i przeciwdziałania ich demoralizacji reguluje ustawa o postępowaniu w sprawach nieletnich. Używanie przez dzieci i młodzież alkoholu, tytoniu, narkotyków lub innych środków w celu wprowadzenia się w stan odurzenia jest przejawem demoralizacji, a każdy, dowiedziawszy się o popełnieniu czynu karalnego przez nieletniego, ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym sąd rodzinny lub Policję.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy