Obywatelskie ujęcie pijanej za kierownicą

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 28.06.2023 12:38,
52-latka miała prawie 3 promile.
Obywatelskie ujęcie pijanej za kierownicą

Policja została powiadomiona przez dwie kobiety, że ujawniły one przy ul. Pileckiego nietrzeźwą kierującą, która po dojeździe do skrzyżowania z ulicą Kolistą w pewnym momencie zatrzymała pojazd, a następnie wysiadła z niego.

Przechodzące wówczas dwie mieszkanki Bielska-Białej zauważyły, że kierująca chwiejnym krokiem zaczęła chodzić koło samochodu, po czym po chwili ponownie wsiadła za kierownicę, chcąc kontynuować jazdę. Obserwatorki zaistniałej sytuacji niezwłocznie zareagowały, uniemożliwiając dalszą jazdę nietrzeźwej kobiecie. Policjanci z bielskiej drogówki niezwłocznie udali się we wskazane miejsce, ustalając, iż kierującą samochodem marki Dacia jest 52-letnia kobieta, u której badanie alkomatem wykazało prawie 3 promile. Kierująca stracił swoje prawo jazdy. Grozi jej teraz kara 2 lat pozbawienia wolności.

Dzięki wzorowej reakcji obywateli nie doszło do tragedii na drodze, a sprawca przestępstwa odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Dziękujemy i gratulujemy wzorowej postawy!

Policja apeluje o odpowiedzialne zachowanie. Nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego zawsze stanowi zagrożenie dla siebie i dla innych.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy