Pojechali na jazdę próbną i ukradli samochód

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 08.11.2022 09:29,
Do 5 lat więzienia grozi parze, która ukradła samochód podczas tzw. jazdy próbnej. Dzięki współpracy katowickich i bielskich policjantów, złodzieje zostali zatrzymani, a auto odzyskane.
Pojechali na jazdę próbną i ukradli samochód

Katowiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej prowadzą sprawę kradzieży samochodu, do której doszło pod koniec października na ul. Ossowskiego w Katowicach. Pokrzywdzony złożył zawiadomienie o kradzieży seata leona wartego 14 tysięcy złotych. Do kradzieży doszło podczas tzw. jazdy próbnej.

Mężczyzna zamieścił ogłoszenie na jednym z portali o chęci sprzedaży swojego samochodu. Po pewnym czasie zgłosiła się do niego para, zainteresowana kupnem auta. Sprzedający umówił się z potencjalnymi kupującymi na „jazdę próbną”, po której para wyraziła chęć zakupu samochodu. Niczego podejrzewający mieszkaniec Katowic pozostawił zainteresowanych w swoim samochodzie z kluczykami w stacyjce i poszedł do mieszkania po dokumenty samochodu, aby sporządzić umowę kupna-sprzedaży. Kiedy wrócił, kupujący zniknęli wraz z samochodem.

Po zgłoszeniu tego faktu katowickim policjantom, śledczy rozpoczęli poszukiwania auta i pary, która go zabrała bez płacenia. Ustalenia policjantów z Komisariatu VII Policji w Katowicach wskazywały na osoby mieszkające w pobliżu Bielska-Białej.

Dzięki współpracy z tamtejszymi mundurowymi, policjanci z Bielska zatrzymali i przekazali parę złodziei katowickim funkcjonariuszom. Kobieta i mężczyzna w wieku 21-lat zostali osadzeni w policyjnym areszcie, a skradziony samochód odzyskany. Podejrzanym przedstawiono zarzut kradzieży pojazdu. Mężczyzna, który wcześniej był już zatrzymywany za podobne przestępstwa, dodatkowo odpowie za kierowanie samochodem pomimo sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Na czas trwającego postępowania, podejrzani zostali objęci policyjnym dozorem. Zastosowano również poręczenie majątkowe w kwocie po 4 tysiące złotych. Za kradzież pojazdu grozi im kara do 5 lat więzienia.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy