Policjanci pilnują niebezpiecznego znaleziska

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 04.03.2021 12:10,
Niewybuch z okresu II wojny światowej został odnaleziony przy ulicy Łowieckiej w Międzyrzeczu Górnym.
Policjanci pilnują niebezpiecznego znaleziska

W środę (03.03.) po godzinie 13:00 policjanci zostali poinformowani o odnalezieniu niewybuchu w rejonie jednej z posesji w Międzyrzeczu Górnym przy ulicy Łowieckiej, który został odkryty podczas prac związanych z czyszczeniem rowu melioracyjnego.

Na miejsce natychmiast skierowano policyjnego pirotechnika, który w czasie oględzin potwierdził, że odnaleziony przedmiot to pocisk moździerzowy, pochodzący najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. Mundurowi zabezpieczają znalezisko przed dostępem osób postronnych.

Ulica Łowiecka została wyłączona z ruchu. Ze względów bezpieczeństwa podjęto decyzję o ewakuacji 5 osób z pobliskich 2 posesji, którzy znaleźli schronienie u znajomych. W jednym budynku pozostały dwie osoby, z uwagi na fakt, iż jedna z nich jest starszą schorowana osobą, która wymaga opieki, a jej przetransportowanie jest niemożliwe. O odnalezieniu niewybuchu zostali powiadomieni saperzy z jednostki wojskowej w Gliwicach, którzy w dniu jutrzejszym zabezpieczą znalezisko.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy