Ponad 90 obcokrajowców pracowało niezgodnie z przepisami

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 22.04.2022 15:44,
Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili polskiego pracodawcę, który nielegalnie powierzył pracę 92 cudzoziemcom.
Ponad 90 obcokrajowców pracowało niezgodnie z przepisami
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej zakończyli kontrolę legalności wykonywania pracy w jednej z tyskich agencji pracy. Kontrolą objęto łącznie 220 cudzoziemców.

- W toku przeprowadzonych czynności stwierdzono naruszenia w procesie powierzania i wykonywania pracy 92 cudzoziemców (ob. Ukrainy i Gruzji). Obcokrajowcy wykonywali prace bez odpowiedniego zezwolenia na pracę lub oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy oraz umowy o pracę zawartej w wymaganej formie.
Dodatkowo prezes podmiotu gospodarczego nie dopełnił obowiązku określonego w ustawie z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy niezbędnych formalności w określonym przepisami terminie wobec 39 obcokrajowców - informuje chor. szt. SG Szymon Mościcki, p.o. Rzecznik Prasowy Komendanta Oddziału SG

Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze za zarzucany czyn i wymierzenia kary grzywny w kwocie 3.000 złotych oraz pokrycia kosztów postępowania. Wobec ww. zostanie skierowany do Sądu Rejonowego w Tychach wniosek o ukaranie bez przeprowadzenia rozprawy.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy