Pożar domu policjanta. Trwa zbiórka

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 28.04.2023 10:27,
Policjanta i jego rodzinę można wesprzeć poprzez udział w internetowej zbiórce pieniędzy na odbudowę domu.
Pożar domu policjanta. Trwa zbiórka

St. sierż. Tomasz Gołek jest policjantem od 6 lat. Od grudnia 2022 roku pełni służbę w Wydziale Kryminalnym KWP w Katowicach, gdzie trafił z pszczyńskiej jednostki.

- Służba połączona z niesieniem pomocy potrzebującym była jego zawodowym celem. Będąc wiernym rocie policyjnego ślubowania, służył obywatelom i ich chronił, czuwał nad bezpieczeństwem mieszkańców i niósł pomoc tym, którzy jej potrzebowali. Prywatnie Tomek jest szczęśliwym mężem i tatą. Rodzina jest dla niego największą wartością. To właśnie z nią spędzał niedzielne popołudnie 23 kwietnia, gdy w jego domu wybuchł pożar… - informuje KPP Żywiec.

Mundurowy ewakuował rodzinę, a następnie samodzielnie rozpoczął próbę gaszenia żywiołu. Z pomocą przybyło 5 strażackich zastępów: PSP w Pszczynie, OSP Kryry, OSP Mizerów, OSP Suszec, OSP Rudziczka. W momencie dojazdu służby zastały rozwinięty ogień, który wychodził ponad dach budynku i rozprzestrzenił się na żywopłot. W wyniku zdarzenia pomocy medycznej wymagały 3 osoby, które podtruły się dymem. Wśród nich były 12 i 14-latka.

Pomimo szybkiej akcji strażaków, wybuch ognia spowodował ogromne zniszczenia. Aby rodzina mogła z powrotem zamieszkać, konieczny jest kapitalny remont oraz częściowe położenie nowego pokrycia dachowego. Na budowę domu policjant zaciągnął kredyt hipoteczny w banku i na razie nie wiadomo, jak rozwiąże się postępowanie związane z dalszą spłatą pożyczki. Mundurowy wraz z rodziną może liczyć na schronienie u najbliższych, ale pomóc poszkodowanym może każdy.

W internecie ruszyła zbiórka pieniędzy, które mają posłużyć na nowy start. Szczegóły można znaleźć tutaj.


źródło: KPP Żywiec


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy