Spotkanie policjantów z młodymi kierowcami

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 08.06.2022 10:14,
Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej i Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wraz z przedstawicielami Fundacji Automobilistów i dyrekcją Zespołu Szkół Technicznych i Handlowych w Bielsku-Białej zorganizowali spotkanie z młodymi kierowcami.
Spotkanie policjantów z młodymi kierowcami

Aspirant Ilona Michalczyk z bielskiej drogówki oraz młodszy aspirant Szymon Czysz z wojewódzkiego wydziału drogówki wraz z przedstawicielami fundacji spotkali się z młodymi adeptami sztuki jazdy. Podczas prelekcji omawiano czynniki, które mają największy wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Policjanci przedstawili główne przyczyny i skutki zdarzeń drogowych spowodowanych przez młodych i jeszcze niedoświadczonych kierowców. Instruktor techniki jazdy z fundacji zwracał uwagę młodym kierowcom na rzeczy, których najczęściej zdarza się zapominać lub zaniedbywać, a które mogą być przyczyną zdarzeń drogowych.

Mundurowi apelowali do młodzieży, aby nie lekceważyła zasad bezpieczeństwa na drodze. Nadmierna prędkość, brawura, nietrzeźwość, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, brak zapiętych pasów czy korzystanie z telefonu w czasie jazdy, są przyczynami wielu wypadków. Młodzi kierowcy sporo usłyszeli też o tym, jak niebezpieczne i nieodpowiedzialne jest zażywanie narkotyków lub innych podobnie działających substancji, zwłaszcza gdy decydują się prowadzić samochód.

Wkrótce w Bieruniu odbędzie się praktyczna część spotkania. To po to, by móc praktyczne wskazówki ze szkolenia sprawdzić w realnych warunkach.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy