Policjanci na motorówce w akcji, posypały się mandaty

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 06.06.2022 12:55,
W niedzielę (5.06) policjanci pełniący służbę na Jeziorze Międzybrodzkim aż czterokrotnie interweniowali wobec miłośników wodnych kąpieli, którzy korzystali z rowerków wodnych po tym, jak wcześniej spożywali alkohol.
Policjanci na motorówce w akcji, posypały się mandaty
Tuż przed 13.00 policjanci podpłynęli do 20-latka, który korzystał z rowerka wodnego. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie ponad pół promila alkoholu. Niecałe pół godziny później, tym razem 36-latek, pływał rowerkiem wodnym, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu. Po 16, 28-latek korzystał z rowerka mając w organizmie blisko promil alkoholu, a niecałą godzinę później 31-latek, również kierując rowerkiem wodnym, miał w organizmie ponad promil.


Podczas piątkowej służby policjanci interweniowali w stosunku do dwóch miłośników kąpieli wodnych, którzy kierowali rowerkami wodnymi będąc w stanie po użyciu alkoholu. Wszyscy za załamanie prawa otrzymali mandaty karne.

Tym razem na szczęście nie doszło do tragedii. Pamiętajmy jednak, że woda, oprócz ochłody i wspaniałej zabawy, niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw. Najmniejszy błąd, czy nieodpowiedzialne zachowanie, może nas kosztować utratę zdrowia, a nawet życia.

W większości przypadków główną przyczyną utonięć jest nieprzestrzeganie obowiązujących zasad i lekceważące podejście do własnego bezpieczeństwa. Często przyczyna tkwi również w nieodpowiedzialnej opiece nad dziećmi, ryzykownym zachowaniu osób dorosłych i ogólnie pojętym braku wyobraźni. Niestety, często takim zachowaniom towarzyszy alkohol i inne substancje odurzające, zaburzające właściwe zachowania.

źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy