reklama

Uważajmy na niebezpiecznego... konia trojańskiego!

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 02.12.2019 15:30, ap
Koń trojański lub po prostu Trojan to niewielki program dołączany zwykle skrycie do załącznika poczty elektronicznej, lub jakiegoś programu. Otworzenie go niesie za sobą spore konsekwencje. Bądźcie czujni!
Uważajmy na niebezpiecznego... konia trojańskiego!
Program zawiera ukryty kod umożliwiający hakerowi przejęcie kontroli nad zainfekowanym komputerem i przedostanie się za jego pośrednictwem do zabezpieczonej sieci.- Najsłynniejszymi końmi trojańskimi są: BackOrifice i NetBus. Infekcja nie jest widoczna do chwili zalogowania się na stronie bankowości elektronicznej banku. Złośliwe oprogramowanie, po zalogowaniu, modyfikuje lokalnie na zainfekowanym komputerze klienta wygląd oryginalnej strony banku - ostrzega asp. szt. Roman Szybiak z bielskiej komendy.

W efekcie klient otrzymuje informację (np. rzekomo z banku) o tym, że w ramach testowania bankowości elektronicznej, bank prosi o dokonanie przelewu testowego w kwocie X na rachunek Y. Komunikat jest podstawiony i nie pochodzi z banku, ale sprawca uzyskuje w ten sposób hasła dostępowe klienta.

Pamiętajmy, aby dobrze chronić swój komputer przed wirusami. W nagłych przypadkach należy skontaktować się ze specjalistą lub swoim bankiem. Policja nie zajmuje się usuwaniem wirusów z komputerów.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy