reklama

W czasie wolnym od służby policjantka zatrzymała pijanego kierowcę

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 08.08.2023 10:22,
Mundurowa uniemożliwiła nieodpowiedzialnemu 58 -latkowi dalszą jazdę i wezwała stróżów prawa.
W czasie wolnym od służby policjantka zatrzymała pijanego kierowcę
Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem na bielskim osiedlu Złote Łany przy ulicy Łagodnej. Około 20.00 policjantka z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, kierując swoim prywatnym pojazdem, zauważyła jadący za nią samochód marki Ford, który nie utrzymywał właściwego toru jazdy oraz odpowiedniej odległości.


Gdy podejrzany pojazd wjechał na osiedlowy parking, czujna policjantka podjęła rozmowę z kierującym fordem. Szybko zorientowała się, że mężczyzna jest nietrzeźwy i wyciągnęła legitymację służbową. Policjantka nakazała kierowcy wyłączyć silnik i wyciągnąć kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając mu dalszą jazdę.

Zawiadomieni o zdarzeniu mundurowi z bielskiej drogówki i wydziału prewencji przyjechali na miejsce i potwierdzili, że 58-letni kierowca był pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad dwa promile alkoholu. Teraz za swoje zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem.

Starszy sierżant Jolanta Piela pokazała, że policjant reaguje zawsze wtedy, kiedy dochodzi do łamania prawa. Jej reakcja być może zapobiegła tragedii na drodze, którą mógł spowodować pijany kierowca.

źrodło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy