Wysoki mandat za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 13.05.2022 13:34,
Wysoki mandat otrzymał 31-letni kierowca bmw, który wyprzedzał na przejściu dla pieszych.
Wysoki mandat za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych
Jak informuje policja, w czwartek (12.05) po pierwszej w nocy policjanci z Węgierskiej Górki pełnili służbę w rejonie ulicy Zielonej. W pewnym momencie zauważyli kierującego bmw, który wykonywał manewr wyprzedzania bezpośrednio na przejściu dla pieszych.


Gdy policjanci zatrzymali samochód okazało się, że za kierownicą siedzi 31-letni mieszkaniec powiatu bielskiego. Mundurowi nałożyli na kierowcę mandat karny w wysokości 1500 złotych, kolejne 500 ZŁ otrzymał za brak obowiązkowego wyposażenia.

Policjanci podkreślają, że wyprzedzanie innego pojazdu na przejściu dla pieszych to jedno z najpoważniejszych naruszeń przepisów ruchu drogowego. Te niebezpieczne manewry często prowadzą do tragicznych w skutkach wypadków.

- Dlatego kolejny raz apelujemy o jazdę zgodną z przepisami. Większości zdarzeń drogowych możemy uniknąć, respektując obowiązujące zasady. Pamiętajmy, że wpływ na bezpieczeństwo ma każdy uczestnik ruchu drogowego. Przestrzeganie przepisów, rozwaga i ostrożność, ale i wzajemny szacunek na drodze z pewnością wpływają na poprawę bezpieczeństwa - informuje żywiecka policja.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy