Zarzuty za oszustwa i naruszenie praw pracowniczych

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 04.05.2023 11:49,
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej zakończyli trwające od maja 2019 roku śledztwo w sprawie oszustw oraz naruszenia praw pracowniczych.
Zarzuty za oszustwa i naruszenie praw pracowniczych
Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą bielskiej komendy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Południe w Bielsku-Białej prowadzili śledztwo w sprawie licznych nieprawidłowości dokonanych przez osoby wynajmujące obiekt w centrum Bielska-Białej, z którego została utworzona placówka opieki dla osób starszych.


Działanie dzierżawców na podstawie złożonego zawiadomienia miało polegać m.in. na nie opłacaniu wynikających z umowy opłat dzierżawczych oraz naruszeń praw pracowniczych osób zatrudnionych w spółce wynikających ze stosunku pracy i ubezpieczenia społecznego poprzez nieprzekazywanie w latach 2015-2020 w stosunku do 96 pokrzywdzonych pracowników placówki składek na obowiązkowe ubezpieczenie społeczne.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego w postaci przesłuchań świadków, zabezpieczonej dokumentacji księgowej i finansowej oraz uzyskanej opinii biegłego z zakresu księgowości i finansów prokurator przedstawił prezesowi zarzut oszustwa, oraz naruszenia praw pracowniczych, natomiast wspólnik usłyszał zarzut oszustwa. Za popełnienie tych przestępstw grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. Akt oskarżenia w przedmiotowej sprawie został skierowany przez Prokuraturę Rejonową Południe w Bielsku-Białej do Sądu Rejonowego.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy