Zatrzymani za brutalny rozbój

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 27.02.2023 12:43,
Dwóch nieletnich sprawców brutalnego rozboju umieszczono w Okręgowym Ośrodku Wychowawczym, a wobec dorosłego współsprawcy sąd karny orzekł dozór Policji.
Zatrzymani za brutalny rozbój
Do zdarzenia doszło w miniony wtorek około godziny 19:30 na terenie pustostanu przy ul. Moniuszki w Czechowicach-Dziedzicach. W miejscu tym do 18-letniego mieszkańca Czechowic-Dziedzic podeszło trzech wyrostków, ubranych w czarne bluzy oraz z założonymi kominiarkami na twarzy, którzy przewrócili pokrzywdzonego na ziemię, a następnie podduszali go, zakrywali usta, przetrzymywali siłą, doprowadzając go do stanu bezbronności oraz usiłowali dokonać kradzieży posiadanych przez niego pieniędzy.

Zamierzonego celu jednak nie osiągnęli z uwagi na stanowczą postawę pokrzywdzonego, oswobodzenie się oraz jego ucieczkę.


Zaraz po zdarzeniu na podstawie podanego przez 18-letniego pokrzywdzonego rysopisu sprawców, policjanci z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach zatrzymali jednego z nich – 18-letniego mężczyznę, mieszkańca Czechowic-Dziedzic. Kolejno ustalono, iż w zdarzeniu również brało udział dwóch innych nieletnich sprawców w wieku 15 i 16 – lat, którzy w wyniku wytężonych działań policjantów zostali zatrzymani już następnego dnia.

W piątek sędzia oddał pod dozór policji dorosłego mężczyznę. Wobec dwóch nieletnich rozbojarzy pszczyński sąd rodzinny zdecydował o umieszczeniu ich w Okręgowym Ośrodku Wychowawczym. Za przestępstwo rozboju grozi kara 12 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy