Sporo kolizji i wypadków na drogach

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 15.02.2023 15:15,
Panująca obecnie aura pogodowa sprawia, że warunki na drogach robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne, zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych.
Sporo kolizji i wypadków na drogach

We wtorek około 21.20 w Rychwałdzie na ulicy Beskidzkiej, doszło do zdarzenia drogowego, w wyniku którego dwie osoby trafiły do szpitala. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący mercedesem 35-latek, w pewnym momencie zjechał na skarpę znajdującą się po prawej stronie drogi, a następnie przewrócił pojazd na lewy bok. Pasażerowie, 35-letnia kobieta oraz 33-letni mężczyzna, trafili do szpitala. Jak ustalili policjanci kierowca był trzeźwy i posiadał uprawnienia do kierowania.Z kolei w środę po 7.00 w Rajczy, kierujący samochodem audi 32-latek, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z autobusem marki Iris. Następnie, w wyniku siły uderzenia samochód audi został odrzucony wprost pod nadjeżdżającego fiata brawo. W wyniku zdarzenia do szpitala trafił kierowca audi oraz 43-letni pasażer autobusu. Jak ustalili policjanci wszyscy kierowcy byli trzeźwi i posiadali uprawnienia do kierowania.

- Apelujemy, aby wsiadając za kierownicę zachować ostrożność i rozwagę, a także dostosować prędkość do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że kierowanie pojazdem jest czynnością wymagającą skupienia, uwagi i odpowiedniej koncentracji, aby w porę móc zareagować na zmieniającą się sytuację na drodze. Zachowujmy szczególną uwagę w rejonach skrzyżowań, zakrętów i przejść dla pieszych. Utrzymujmy odpowiedni odstęp od poprzedzającego pojazdu, a także zdejmijmy nogę z gazu. Lepiej dojechać trochę później, ale bezpiecznie - informują policjanci z żywieckiej komendy powiatowej.

źródlo: KPP Żywiec, foto: Żywiec112

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy