Zatrzymany za znęcania się nad rodziną

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 08.05.2023 09:47,
Policjanci z komisariatu w Jasienicy zatrzymali 59-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o przemoc domową i groźby karalne.
Zatrzymany za znęcania się nad rodziną

W miniony piątek policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z domów w Roztropicach, gdzie jeden z domowników wszczął awanturę ze swoim najbliższym. W czasie kłótni wyzywał swoją żonę. Dodatkowo wobec niej stosował przemoc fizyczną, szarpał ją, uderzał i groził pozbawieniem życia. Policjanci zebrali dowody przeciwko mężczyźnie. Ustalili, że „domowy oprawca” znęcał się nad rodziną od dłuższego czasu.

W chwili zatrzymania 59-latek posiadał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony go do policyjnego aresztu. Następnie policjanci doprowadzili go do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty znęcania się nad swoją żoną. Aby zapobiec dalszej eskalacji jego agresji, prokurator nakazał mu opuścić mieszkanie. Zakazał mu też zbliżania się do pokrzywdzonej i zastosował wobec niego policyjny dozór. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Przemoc, która stosowana jest w domu, w stosunku do osób najbliższych jest ZAWSZE zabroniona, niezależnie od jej postaci, intensywności, częstotliwości czy innych okoliczności.

Aby skutecznie przeciwstawić się przemocy fizycznej i psychicznej, należy przełamać strach i pozwolić sobie pomóc. Każda osoba, która padła ofiarą takich zachowań, może liczyć na wsparcie policjantów oraz innych placówek świadczących pomoc. Ważne również jest, aby na przemoc domową reagowali także sąsiedzi oraz bliscy ofiar. To pomoże odpowiednim podmiotom skutecznie działać. Bierne przyglądanie się sytuacji na pewno nic nie zmieni, a jeden sygnał może pomóc uniknąć tragedii.


źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy