Oszustwo na lekarza. Bielszczanka straciła 20 tys. zł

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 25.04.2023 13:45,
Przestępcy co chwilę wymyślają nową legendę, pod jaką działają.
Oszustwo na lekarza. Bielszczanka straciła 20 tys. zł
W poniedziałek (24.04) do 84-letniej mieszkanki Bielska-Białej zadzwoniła osoba podszywająca się za lekarza. Poinformowała w rozmowie, że siostrzenica została przywieziona do szpitala i pilnie potrzebuje leku, który uratuje jej życie, gdyż prawdopodobnie jest zarażona groźnym wirusem.

Oszust zażądał 27 tys. złotych, jednak pokrzywdzona oświadczyła, że posiada tylko 20 tys. złotych, na co rozmówca się zgodził. Po przeszło godzinie do mieszkania seniorki przyszedł mężczyzna, któremu przekazała kopertę z pieniędzmi. Dopiero wieczorem bielszczanka po rozmowie z członkami rodziny uświadomiła sobie, że padła ofiarą oszusta. Postępowanie w tej sprawie prowadzą bielscy policjanci.

Policja informuje, że przestępcy co chwilę wymyślają nową legendę, pod jaką działają, dlatego pamiętajmy o ograniczonym zaufaniu w stosunku do swoich rozmówców. Łatwowierność i brak rozwagi bywają zgubne, a oszuści wykorzystują dodatkowo element zaskoczenia, ufność i niejednokrotnie dobre serce osób, które nie odmówią nikomu pomocy. Odebrany telefon nie musi zakończyć się utratą wszystkich swoich oszczędności.

Apelujmy także do bliskich seniorów!
Rozmawiajmy o oszustwach ze swoimi babciami, dziadkami, rodzicami, czy innymi starszymi osobami w Waszym otoczeniu. Przypominajmy im o legendach, pod jakimi działają przestępcy, podkreślając, że sposób działania sprawców może być zupełnie inny. Wskazujmy, co powinni zrobić w sytuacji, gdy odbiorą telefon od rzekomego wnuczka, lekarza, czy policjanta.

- informują policjanci.


źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy