Nocny pożar budynku mieszkalnego

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 19.04.2023 09:40,
Nocny pożar budynku mieszkalnego
W środę (19.04) o 3:300 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Rybarzowicach. Przed przybyciem strażaków, czterech mieszkańców, w tym jedno dziecko opuściło budynek o własnych siłach i nie wymagało pomocy medycznej. Straty są bardzo duże.- Kiedy jednostki straży pożarnej przybyły na miejsce zdarzenia, zastano rozwinięty pożar budynku mieszkalnego. Ogień przedostał się przez eternitowe poszycie dachowe i wyraźnie uszkodził krokwie. Dodatkowo pożar zajął przybudówkę z wiatą na drewno przyległą do budynku. Konstrukcja ta uległa całkowitemu spaleniu. Przed przybyciem strażaków, czterech mieszkańców, w tym jedno dziecko opuściło budynek o własnych siłach i nie wymagało pomocy medycznej - informuje Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz podali cztery prądy gaśnicze na palący się budynek oraz przybudówkę z drewnem. W między czasie przybyłe pogotowie energetyczne odcięło zasilanie do budynku. Dalsze działania polegały na całkowitym rozebraniu wiaty z drewnem oraz konstrukcji dachu budynku. Następnie przewietrzono budynek i sprawdzono na obecność tlenku węgla. W wyniku pożaru zniszczeniu uległ budynek mieszkalny oraz wiata na drewno. Przyczynę pożaru ustala obecna na miejscu zderzania policja.

źródło: PSP Bielsko-Biała, foto: OSP Godziszka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy