Czy szpital w Żywcu przestanie istnieć?

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Gospodarka, MAGAZYN, Wiadomości, 09.04.2020 09:08, PAN
W tracie XIII zdalnej sesji Rady Powiatu w Żywcu, radni wystosowali apel w sprawie dramatycznej sytuacji Szpitala Powiatowego w Żywcu
Czy szpital w Żywcu przestanie istnieć?

"Jako organ założycielski Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żywcu, mając świadomość ogromnego ciężaru odpowiedzialności za bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców Powiatu, Rada Powiatu w Żywcu popierając stanowisko Starosty Żywieckiego wyrażone w piśmie z dnia 26 marca 2020r. skierowanym do Wojewody Śląskiego, Dyrektora Śląskiego oddziału NFZ oraz Parlamentarzystów Województwa Śląskiego zwraca się z apelem o podjęcie zdecydowanych działań na rzecz poprawy sytuacji finansowej żywieckiego Szpitala, a co za tym idzie ratowania służby zdrowia w Powiecie Żywieckim.

Jako placówka publicznej służby zdrowia Szpital Powiatowy w Żywcu stoi na krawędzi upadku. Fatalny przelicznik ryczałtowy oparty na wyliczeniach z 2015r., konieczność wprowadzania coraz to nowych ustawowych obowiązków płacowych bez odgórnego zabezpieczenia środków na ten cel spowodowało, że ZZOZ w Żywcu ma najgorszy poziom finansowania w Województwie Śląskim oraz jeden z najgorszych w kraju.

Jeżeli nie zostaną podjęte radykalne kroki dające możliwość wsparcia finansowego nie tylko naszej placówki, ale również i innych znajdujących się w podobnej sytuacji może dojść do stanu skutkującego koniecznością przerwania świadczeń usług medycznych, a w ostatecznym przypadku nawet do zamknięcia działalności Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żywcu"

- czytamy w treści apelu.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy