Kolejne miliony na walkę z pandemią

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Gospodarka, MAGAZYN, Wiadomości, 18.04.2020 12:20, PAN
Kolejne 62 mln zł z budżetu województwa śląskiego mają zostać przeznaczone na wsparcie służby zdrowia w regionie
Kolejne miliony na walkę z pandemią
Radni Sejmiku Województwa Śląskiego pozytywnie zaopiniowali przedłożone propozycje na sejmikowych komisjach i podczas najbliższej sesji Sejmiku, która odbędzie się w najbliższy poniedziałek 20 kwietnia podejmą decyzję w sprawie ewentualnego przyjęcia stosownej uchwały.

- Cały czas inwestujemy w służbę zdrowia, w doposażenie placówek medycznych w niezbędny sprzęt, który ma pomóc w walce z epidemią. Mam tu na myśli środki unijne, środki pochodzące z budżetu państwa, i te z budżetu województwa śląskiego. Wspomniane środki mają pomóc w ustabilizowaniu sytuacji finansowej szpitali, zrealizować niezbędne inwestycje i pomóc w walce z koronawirusem. Jestem przekonany, że radni Sejmiku przychylą się do tych propozycji – tłumaczy marszałek Jakub Chełstowski.

Jak podkreśla marszałek Jakub Chełstowski Zarząd Województwa Śląskiego zaproponował przeznaczenie 27 mln zł na ustabilizowanie sytuacji finansowej szpitali, 21 mln zł na niezbędne inwestycje w służbie zdrowia i 12 mln zł na walkę z koronawirusem. Wspomniane działania mają pomóc w ograniczeniu rozprzestrzeniania się wirusa i złagodzeniu skutków epidemii.

Wcześnie a walkę z koronawirusem w województwie śląskim zostały podzielone 123 miliony złotych.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy