Nowa stacja kolejowa w Żywcu?

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Gospodarka, MAGAZYN, Wiadomości, 24.02.2021 19:17, PAN
Czy żywiecki dworzec PKP może przestać pełnić rolę głównego węzła kolejowego w tym mieście? Okazuje się, że tak może się stać, jeśli PKP PLK S.A. wdroży plan budowy łącznicy kolejowej kierującej pociągi od strony Bielska-Białej na linię 97 w kierunku Suchej Beskidzkiej.

Nowa stacja kolejowa w Żywcu?
Zarządca infrastruktury kolejowej kończy właśnie konsultacje założeń studium wykonalności dla modernizacji linii kolejowej od Czechowic-Dziedzic do Zwardonia.

W ramach analiz studyjnych ma być również rozważona budowa łącznicy w okolicy ul. Bielskiej i Bielów, która sprawi, że pociągi kursujące ze strony Śląska w kierunku Podhala omijając stację Żywiec, będą kierowane po nowym torze w na trasę do Suchej Beskidzkiej.

Wówczas rolę żywieckiej stacji przejmie zmodernizowana stacja Żywiec-Sporysz lub nowo wybudowany w okolicach ul. Witosa przystanek Żywiec - Miasto (Żywiec-Park). Jaki będzie finalny kształt inwestycji dotyczącej linii Czechowice-Dziedzice - Żywiec - granica państwa, przekonamy się po zakończeniu studium wykonalności.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy