Nowe mosty za prawie 6 milionów

Region, Żywiec, Polityka, Gospodarka, Wiadomości, 12.07.2019 07:15, PAN
Nowe mosty za prawie 6 milionów
Powiat Żywiecki zakończył budowę nowych obiektów mostowych na terenie gmin Ujsoły i Rajcza. W Glince inwestycja obejmowała rozbiórkę istniejącego i budowę nowego obiektu mostowego w ciągu drogi powiatowej nr 1439 S. Zakres robót obejmował dodatkowo przebudowę dojazdów do mostu z obu stron i umocnienie koryta rzeki w obrębie mostu. Koszt inwestycji wyniósł ponad 2,6 mln złotych.

W miejscowości Sól inwestycja również dotyczyła rozbiórki istniejącego i budowy nowego obiektu mostowego w ciągu drogi powiatowej nr 1447 S, w tym przebudowę dojazdów do mostu z obu stron i umocnienie koryta rzeki w obrębie mostu. Koszt inwestycji wyniósł blisko 1,3 mln złotych.

Inwestycje zrealizowano z projektu pn. „Lepsze połączenia z siecią TEN-T szansą rozwoju Powiatu Żywieckiego i Powiatu Čadca”. Projekt realizowany jest w partnerstwie polsko-słowackim z Miastem Čadca przy wsparciu finansowym Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014 -2020.

Wykonano także przebudowę obiektu mostowego na terenie gminy Węgierska Górka w miejscowości Żabnica. W ramach inwestycji wykonano przebudowę ustroju nośnego polegającą na rozbiórce istniejącej płyty pomostowej oraz stalowych dźwigarów i budowie nowego ustroju nośnego. Nowy ustrój nośny został poszerzony w stosunku do istniejącego. Koszt inwestycji wyniósł blisko 1,8 mln złotych.




źródło: Starostwo Powiatowe w Żywcu

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy