Odszedł Krakus pochodzący z Beskidów

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Kultura - Rozrywka, MAGAZYN, Wiadomości, 30.05.2020 11:38, PAN
W wieku 67 lat zmarł Jerzy Pilch. Pisarz. Wielki Pisarz.
Odszedł Krakus pochodzący z Beskidów
Urodził się 10 sierpnia 1952 roku w Wiśle, na Śląsku Cieszyńskim, w rodzinie ewangelickiej.Czy dlatego tu o Nim piszemy? Nie, bo choć całe dorosłe życie związał z Krakowem, to był artystą ogólnopolskim. Nas, młodych adeptów dziennikarstwa uczył staranności, dokładności i tego, co najważniejsze, by kochać to, co się robi.

Był mistrzem felietonu, a więc trudnej literacko sztuki, w której zawierał wszystko. Był w tym po prostu genialny. Pisał wiele, pisał dobrze. Kochał Cracovię. Jego słynne "Trudno jest być fanem Cracovii i nie być nastawionym pesymistycznie" oddaje do bólu sytuację kibiców tego akurat zespołu. Na meczach potrafił być prawdziwym kibicem, zupełnie innym w swoich utworach. Jego najsłynniejszy, najbardziej znany "Pod mocnym Aniołem" traktuje przecież o typowo męskich sprawach. O nadużywaniu alkoholu, walce z nałogiem, na którego lekarstwem okazuje się... miłość.

Cześć Jego Pamięci!

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy