Powiat bielski z budżetem na 2021 rok

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Wiadomości, 18.12.2020 12:30,
Bardzo ostrożny - tak mówi o budżecie Powiatu Bielskiego na przyszły rok starosta Andrzej Płonka.
Powiat bielski z budżetem na 2021 rok

To z powodu niepewnej przyszłości, związanej z pandemią COVID-19. - O tyle sytuacja jest lepsza, że mamy już kupione środki ochronne i dezynfekcyjne dla naszych jednostek, takich jak szpitale i DPS-y oraz pracowników starostwa - mówi samorządowiec.

Na czwartkowej sesji rady powiatu uchwała budżetowa na 2021 r. została przegłosowana praktycznie jednogłośnie, z 1 głosem wstrzymującym się.

Po stronie dochodów jest ponad 116,6 mln zł, po stronie wydatków- 125,5 mln zł. Deficyt w wysokości 8,9 mln zł ma być pokryty m.in. z kredytu.

- Budżet w porównaniu do tegorocznego jest niższy o 13 mln zł. To wkrótce powinno się jednak zmienić, ponieważ już mamy informację o środkach z Funduszu Dróg Samorządowych na 2 nasze drogi - mówi starosta Płonka.

Na realizację przyjętego dokumentu wpływ będzie miał rozwój pandemii oraz ewentualne ograniczenia w gospodarce.

Starosta Andrzej Płonka i Jan Borowski, przewodniczący Rady Powiatu dziękowali za przygotowanie projektu uchwały skarbnik Bożenie Rawickiej i pracownikom wydziału budżetu i finansów starostwa.

źródło: M.Fritz / Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy