Rekordowa kwota na inwestycje! Radni przyjęli budżet na rok 2020

Region, Bielsko-Biała, Polityka, Gospodarka, Wiadomości, 17.12.2019 18:00, ap,foto: UM Bielsko-Biała
Rada Miasta Bielska-Białej przyjęła budżet na przyszły rok. Na co przeznaczone zostaną największe pieniądze?
Rekordowa kwota na inwestycje! Radni przyjęli budżet na rok 2020
Budżet Miasta na rok 202 zakłada przychody na poziomie 1 miliard 427 mln zł. Deficyt ma wynieść 141 mln zł. Sfinansować ma go kredyt bankowy opiewający na kwotę 220 mln zł.- Polityka finansowa miasta na 2020 rok skoncentrowana będzie na zapewnienie właściwego poziomu środków finansowych na realizację zadań zawartych w projekcie budżetu oraz na utrzymaniu indywidualnego wskaźnika na zadłużenia na bezpiecznym poziomie, co w samorządach jest coraz trudniejsze - powiedział prezydent Jarosław Klimaszewski. Włodarz podkreślił jednak, że budżet miasta jest bezpieczny i stabilny.

Wydatki wynieść mają 423 mln zł. Miasto planuje przeznaczyć aż 200 mln na inwestycje drogowe, z czego 54 mln zł pójdzie na remonty i budowy dróg lokalnych. >>> Co zmieni się w Bielsku w 2020 roku. Lista inwestycji <<

Ochrona zdrowia kosztować będzie 77,4 mln zł. Wydatki na oświatę wyniosą natomiast 50,3 mln zł. Na gospodarkę mieszkaniową zarezerwowanych jest ok. 37 mln zł.

Duże środki przeznaczone zostaną na walkę ze smogiem. W przyszłym roku w tym celu budżet uszczupli się o ponad 14 mln zł. To o kilka milionów więcej niż w poprzednim roku.

Za przyjęciem budżetu we wtorek (17.12) głosowało 18 radnych. Od głosu wstrzymało się 6 osób (wszyscy z klubu PiS).

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy