Sentymentalna podróż w przeszłość

Region, Żywiec, Polityka, Kultura - Rozrywka, MAGAZYN, Wiadomości, 11.09.2019 11:18, PAN
Sentymentalna podróż w przeszłość
Żywiec to Żywiec, Bielsko-Biała to Bielsko-Biała, Kraków to Kraków - tak odpowie dziś większość młodzieży, a i pewnie spora grupa dorosłych. Miasta rozrastają się, czas zaciera granice, a pamięć ludzka jest zawodna. Obecnie Sporysz, Oczków, Zabłocie i Żywiec to jedno, a przecież żyją ludzie, którzy doskonale pamiętają, że kiedyś były to osobne miejscowości. Dokładnie tak samo jak Bielsko i Biała oraz Podgórze, Kazimierz, Płaszów nie były częścią Krakowa. Ba, Podgórze było w tym samym zaborze co Żywiec, o czym naprawdę wielu nie ma bladego pojęcia.

Dlatego tak ważna jest otwarta wystawa "Zabłocki zakątek w historią". - Na murze oddzielającym teren dawnego Przedszkola nr 1 przy ul. ks. Prałata Stanisława Słonki od kościoła św. Floriana zostały umieszczone historyczne fotografie przedstawiające Zabłocie sprzed lat. Wielu z Państwa może na tych fotografiach, które zreprodukowane zostały w bardzo dobrej jakości odnaleźć swoich bliskich. Warto odwiedzić tę niezwykłą galerię i w spokoju obejrzeć fotogramy. To sentymentalny powrót do przeszłości. To działanie w ramach naszego tegorocznego Budżetu Obywatelskiego, które zostało zainicjowane przez pana Jarosława Gowina, panią Dorotę Firlej, przy pełnym wsparciu dla inicjatywy ze strony Urzędu Miejskiego i mojej, jako burmistrza miasta Żywca - informuje burmistrz Żywca Antoni Szlagor.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy