Tak źle jeszcze nie było!

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Kultura - Rozrywka, Gospodarka, MAGAZYN, Wiadomości, 19.03.2021 09:20, PAN

Odbyło się posiedzenie zdalnego sztabu kryzysowego z udziałem przedstawicieli lokalnych samorządów, Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Żywcu, Szpitala Żywiec, żywieckiego pogotowia i służb mundurowych.


Tak źle jeszcze nie było!

Sytuacja epidemiologiczna w Powiecie Żywieckim jest bardzo poważna biorąc pod uwagę dobową liczbę osób zakażonych i przypadków śmiertelnych. Z danych statystycznych wynika, że od ostatniego posiedzenia sztabu kryzysowego liczba osób zakażonych wzrosła o 1063 osoby i 22 przypadki śmiertelne. Podsumowano również dane od początku roku 2021.

Na dzień dzisiejszy ogólna liczba zakażeń wynosi 4281 i jest to 76 % sumy zakażeń za cały rok 2020. Od początku roku 2021 odnotowano ogółem 66 przypadków śmiertelnych.

Obecnie „ogniska aktywne” pojawiają się między innymi w zakładach pracy, sklepach spożywczych, szkołach podstawowych i przedszkolach. Starosta Żywiecki Andrzej Kalata apeluje do mieszkańców o przestrzeganie zasad dystansu i noszenie maseczek, co ostatnio przestało być normą.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy