Biegaczki będą miały nowego trenera

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 18.04.2020 18:53, PAN
Sprawdziły się informacje, że zakończony niedawno sezon narciarski był ostatnim dla trenera Aleksandra Wierietielnego, który przeszedł na emeryturę. W dotychczasowym charakterze asystentki pracę zakończyła także Justyna Kowalczyk, choć ona zostanie w kadrze, ale w innej roli.
Biegaczki będą miały nowego trenera
Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że nowy trener jest już wybrany przez zarząd Polskiego Związku Narciarskiego, ale informacji tej nie podaje się do publicznej wiadomości z uwagi na pandemię.

72-letni Wierietielny zaczął pracę w Polsce od trenowania Tomasza Sikory, który został mistrzem świata i medalistą olimpijskim w biathlonie. Potem rutynowany trener doprowadził Justynę Kowalczyk do m.in. dwóch złotych medali olimpijskich, mistrzostwa świata i czterech triumfów w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Po zakończeniu kariery przez Justynę Kowalczyk, Wierietielny objął całą reprezentację Polski biegaczek wraz z byłą podopieczną. Młoda kadra szybko zaczęła robić duże postępy pod okiem doświadczonego szkoleniowca. W tym roku, wmistrzostwach świata juniorów, Monika Skinder i Izabela Marcisz wywalczyły medale,


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›