Faworyt rozgrywek lepszy od spadkowicza

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 12.09.2021 12:04, PAN
Piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała przegrali 2-3 z faworytem I ligi Koroną Kielce

To był prawdziwy mecz na szczycie, w którym nie brakowało emocji i bramek. W zespole Podbeskidzia wystąpił Michal Janota, który czarował w Koronie w czasach gry tego klubu w elicie, z kolei w kieleckiej drużynie w wyjściowym składzie zagra Łukasz Sierpina, kapitan zespołu Podbeskidzia, który awansował do ekstraklasy.

Podbeskidzie zaczęło mecz obiecująco o dwóch sytuacji swego obecnego kapitana - Blińskiego, za każdym razem górą był bramkarz Korony. Goście odpowiedzieli najpierw dobrą sytuacja, po której klasę pokazał Polacek i golem Łukowskiego, który w sytuacji sam na sam nie dał szans rutynowanemu golkiperowi. W 45 min Scalet zagrał kapitalną piłkę do Merebashviliego, który przyjął ją w polu karnym i, mimo nacisku ze strony obrońcy, posłał do bramki.

Na początku drugiej połowy Łukowski potwierdził, że jest w wybornej formie strzeleckiej i zaskoczył Polacka uderzeniem z okolic pola karnego. Wyrównał z karnego Biliński (faulowany był Merebashvili). Losy zawodów rozstrzygnęły się w 90 minucie, gdy Górski zdobył gola na wagę trzech punktów.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Korona Kielce 2:3 (1:1)

Merebashvili 45, Biliński 60 - Łukowski 18, 53, Górski 90.

Podbeskidzie: Polaček - Gutowski, Mikołajewski (81 Wypych), Rodriguez, Kowalski-Haberek, Gach (73 Bonifacio), Scalet, Frelek (73 Bieroński), Janota (54 Polkowski), Merebashvili (73 Roman), Biliński

Korona: Forenc - Podgórski (81 Petrović), Łukowski, Frączczak, Sierpina, Koj, Szpakowski (81 Górski), Danek, Oliveira, Szymusik, Zebić.