Lekcja od ligowej legendy

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 25.09.2021 20:36, PAN
W żeńskiej Ekstralidze piłkarskiej Rekord Bielsko-Biała uległ w Koninie Medykowi 1-4
Lekcja od ligowej legendy

Medyk Konin to w polskiej Ekstralidze marka. Wielokrotny mistrz Polski, uczestnik rozgrywek Ligi Mistrzyń, słowem futbolowa klasa. No i jeszcze trener wizjoner Roman Jaszczak. Facet, który potrafił postawić się samemu Zbigniewowi Bońkowi! Medyk zaczynał od zera, ot tak po prostu przystąpił do rozgrywek najwyższego szczebla, gdy w Polsce istniała tylko jedna żeńska liga. I pomału, spokojnie budował swoją pozycję. Najpierw zbierał cięgi od krakowskiego Podgórza, Czarnych Sosnowiec, potem Unii Racibórz. W końcu Jaszczakowi udało się stworzyć markowy zespół, zdobyć pierwszy tytuł, potem kolejne. Obecnie Medyk zatrudnia zawodniczki dosłownie z każdego zakątka świata, w kobiecym światku każdy wie, że w Medyku można podnieść poziom sportowy i nieco zarobić.

Rekord jest na początku drogi, którą Medyk ruszał dwie dekady temu. Oprócz Jaszczaka spinającą osobą historie XX i XXI wieku w Medyku jest Anna Gawrońska. Reprezentantka Polski mimo upływu lat wciąż jest diabelnie skuteczna i zapisała na koncie bramkę także w starciu z Rekordem. Bielszczanki dzielnie trzymały się przez dwa kwadranse, potem z kazda minutą rosła przewaga Medyka, który wygrał pewnie i wysoko.

Medyk POLOmarket Konin – Rekord Bielsko-Biała 4:1 (1:0)

Fanova 37, 70, Miksone 56, Gawrońska 66 - Knysak 86.

Rekord: Berdys – Skolarz, Tracz, Rżany, Gąsiorek (72 Palichleb), Nowak (80 Wieczorek), Czyż (58 Knysak), Moskała (72 Gutowska), Nowacka, Śmietana (58 Kłębek), Adamek.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
pełne wyniki i terminarz ›