Najciekawszy mecz odwołany

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 26.07.2020 09:00, PAN
Rozpoczął się nowy sezon w IV lidze śląskiej, grupie II, w której występują zespoły z naszego regionu
Najciekawiej zapowiadało się starcie LKS Czaniec z MRKS Czechowice-Dziedzice. W obu zespołach doszło do kadrowych przetasowań i zmian szkoleniowców,
ale sytuacja epidemiczna w obozie MRKS sprawiał, że zawody przełożono. Pierwszym liderem została Odra Centrum Wodzisław Śląski, która pokonała inny
zasłużony śląski klub - Rozwój Katowice. Zespół ze stolicy województwa niedawno grał na szczeblu drugiej ligi, teraz odbudowuje swoją pozycję na szczeblu
regionalnym. Niesamowity mecz obejrzeli kibice w Radziechowym Wieprzu, gdzie miejscowy GKS prowadził 2-0 po golach Marcina Byrtka. Drzewiarz Jasienica
przebudził się po przerwie, w 49 minucie gola uzyskał Bartłomiej Ślósarczyk, do remisu doprowadził Dariusz Łoś, a w doliczonym czasie gry zwycięskiego gola
uzyskał Szymon Królak.

Wyniki I kolejki
GKS Radziechowy Wieprz - Drzewiarz Jasienica 2-3, Odra Centrum Wodzisław Śląski - Rozwój Katowice 3-1, Iskra Pszczyna - GKS Tychy II 2-1, Orzeł Łekawica - Odra Wodzisław 1-2, Unia Książenice - LKS Bełk 1-0, Jedność Przyszowice - Spójnia Landek 1-0, Unia Turza Śląska - Podbeskidzie II Bielsko-Biała 1-1. Pauzowała Kuźnia Ustroń.