Nie w ilości, a w jakości tkwi siła

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 14.11.2021 21:52, PAN
Od wysokiego zwycięstwa w Krakowie rozpoczęły zmagania zawodniczki Rekordu Bielsko-Biała w Ekstralidze Futsalu. W tabeli grupy południowej awansowały na drugie miejsce
Trener Rekordu Samuel Jania miał bardzo wąską grupę zawodniczek, ale błyskawicznie Moskała postarała się, by szkoleniowiec mógł głębiej odetchnąć. I mimo, że w zespole AZS UJ na parkiecie były trzy reprezentantki Polski i jedna Czech, to widać było lepiej nastawione do walki przyjezdne. Jeśli do tego dodać przeciętną postawę młodej bramkarki "Jagiellonek", to nie może dziwić, że po 20 minutach Rekord wygrywał w Krakowie 3-1. W drugiej połowie krakowianki rzuciły się na rywala, miały dwie dogodne sytuacje bramkowe, ale ich nie wykorzystały, za to po szybkim ataku Knysak ulokował piłkę pod poprzeczką, a po chwili precyzyjnym uderzeniem wykorzystała przedłużony rzut karny. Nadzieję AZS UJ dały gole Hynek i Maziarz, ale końcówka zdecydowanie należała do przyjezdnych.

AZS UJ Kraków – Rekord Bielsko-Biała 3:8 (1:3)

Gęślak 12, Maziarz 32, Hynek 34 - Moskała 2, 36, Kłębek 7, Nowak 16. Knysak 25, 30, Czyż 31, Skolarz 35.

AZS UJ: Chowaniec - Soquessa, Maziarz, Bolko, Nosalik, Stachurska, Hynek, Duszyk, Guzik, Gęślak, Ładocha.

Rekord: Majewska - Knysak, Nowak, Kłębek, Moskała, Skolarz, Czyż, Chóras, Tracz, Ciupa.

Sędziowali: Piotr Koloczek, Marcin Miśta, Rafał Pąchalski.