Odszedł były trener Stali Bielsko-Biała

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, MAGAZYN, Wiadomości, 23.03.2021 15:09, PAN
Zmarł Alojzy Łysko, trener wybitny, a przede wszystkim skromny. Miał 86 lat
Odszedł były trener Stali Bielsko-Biała

W seniorskiej reprezentacji Polski zagrał raz, a z Ruchem Chorzów zdobył w 1960 roku tytuł mistrzowski. To dużo, ale polskiej piłce dał zdecydowanie więcej jako trener. W tej roli był wybitny potrafił dotrzeć do zawodników. Im było trudniej, tym Łysko radził sobie lepiej. Nigdy nie zapomnę, gdy prowadził Cracovię, której piłkarze czasem nie mogli skorzystać z prysznica, bo ....ktoś akurat zapomniał zapłacić rachunki. Łysko potrafił obrócić to w atut i jego chłopcy grali jak z nut.

Największe trenerskie sukcesy osiągnął w GKS-ie Katowice, z którym dwukrotnie sięgnął po Puchar Polski oraz wywalczył Superpuchar Polski i wicemistrzostwo. Prowadził także: BKS Stal Bielsko-Biała, Sarmację Będzin, Szombierki Bytom, Górnika Zabrze, Ruch Chorzów, Zagłębie Lubin, Śląsk Wrocław, Victorię Jaworzno, CKS Czeladź, Górnika Wojkowice, wspomnianą Cracovię, Polonię Łaziska Górne, Rozwój Katowice, ŁTS Łabędy i MKS Siemianowice Śląskie.


Cześć Jego Pamięci!


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
pełne wyniki i terminarz ›